Seanse w planetarium

22 maj

Przenośne planetarium Astro Arena zaprasza na seanse astronomiczne przygotowane dla różnych grup wiekowych:

 

 


PRZEDSZKOLA

AstroBajkaRozśpiewany Kosmos:
Muzyczny seans astronomiczny dla najmłodszych. Prowadzony na żywo przez Animatora Astro Arena. Ubarwiony astronomicznymi piosenkami. Gwiazdy i kolorowe gwiazdozbiory pobudzają dziecięcą wyobraźnię. Muzyka pozwala utrwalić nowo poznaną wiedzę! Niebo rytmicznie wiruje, planety tańczą, a dzieci śpiewają. Seans polecany w szczególności najmłodszym przedszkolakom. Doświadczeni Animatorzy odpowiedzą na każde pytanie widowni! Wyjaśnią zjawiska na niebie. Opowiedzą o Kosmosie. W rozśpiewanym języku przedszkolaków wprowadzą w tematykę astronomiczną. Miękka kopuła planetarium sprawi, że dzieci poczują się ciepło i wygodnie. Jak w piosence… Seans trwa 20-30 minut.

Dzieci Pana AstronomaDzieci Pana Astronoma:
Pokaz astronomiczny dla młodych widzów. Animatorzy Astro Arena wspólnie z Planetarium Bajkonur oraz wydawnictwem Bajki-Grajki przygotowali astronomiczny seans na podstawie bajki muzycznej Wandy Chotomskiej. Głosu do tej produkcji użyczyli doskonali aktorzy scen polskich. Występują między innymi Marian Kociniak, Maria Winiarska, Barbara Winiarska, Krzysztof Kolberger, Mieczysław Hryniewicz, Jerzy Bończak i Bożena Dykiel. Tematyka bajki pod kopułą jest oczywiście astronomiczna: Teleskopka i Teleskopek wprowadzą widzów w kosmiczny świat. Przedstawią Układ Słoneczny i przybliżą sylwetkę Mikołaja Kopernika. Pan Astronom opowie o Księżycu, gwiazdach i planetach. Gwiezdni bohaterowie pojawią się wśród kosmicznych konstalacji i na ziemskich ulicach. Seans prowadzony jest metodą kombi: nagrane części przedzielane są krótkimi wykładami Animatora. W każdej chwili jesteśmy gotowi na pełną interakcję z młodą widownią. Seans polecany przedszkolakom w wieku od 4 lat. Trwa ok. 30-40 minut.

Już dziś zaproś planetarium Astro Arena do Twojego przedszkola.


SZKOŁY PODSTAWOWE

Dzieci Pana AstronomaDzieci Pana Astronoma:
Pokaz astronomiczny dla młodych widzów. Animatorzy Astro Arena wspólnie z Planetarium Bajkonur oraz wydawnictwem Bajki-Grajki przygotowali astronomiczny seans na podstawie bajki muzycznej Wandy Chotomskiej. Głosu do tej produkcji użyczyli doskonali aktorzy scen polskich. Występują między innymi Marian Kociniak, Maria Winiarska, Barbara Winiarska, Krzysztof Kolberger, Mieczysław Hryniewicz, Jerzy Bończak i Bożena Dykiel. Tematyka bajki pod kopułą jest oczywiście astronomiczna: Teleskopka i Teleskopek wprowadzą widzów w kosmiczny świat. Przedstawią Układ Słoneczny i przybliżą sylwetkę Mikołaja Kopernika. Pan Astronom opowie o Księżycu, gwiazdach i planetach. Gwiezdni bohaterowie pojawią się wśród kosmicznych konstalacji i na ziemskich ulicach. Seans prowadzony jest metodą kombi: nagrane części przedzielane są krótkimi wykładami Animatora. W każdej chwili jesteśmy gotowi na pełną interakcję z młodą widownią. Seans polecany uczniom najmłodszych klas w wieku do 8 lat. Trwa jedną godzinę lekcyjną.

Powrót Na Księżyc:
Multimedialne widowisko astronomiczne przygotowane w kooperacji z Google Lunar XPRIZE i Stowarzyszeniem Planetariusze.pl. Historia podboju Księżyca, teraźniejszość księżycowej astronautyki i przyszłość baz na naszym naturalnym satelicie. Uczniowie, wraz z zespołami naukowców i astronautów polecą na Księżyc i bezpiecznie wrócą z kosmicznej podróży. W pełni multimedialny seans astronomiczny. Polecany w szczególności uczniom od 10. roku życia. Animatorzy są przygotowani na pełną interakcję z publicznością. Odpowiedzą na każde pytanie. Spektakl wraz z sesją pytań i odpowiedzi trwa jedną godzinę lekcyjną. Więcej o seansie…

Ziemia i KsiężycMoja Planeta Ziemia:
Seans astronomiczny prowadzony na żywo przez Animatora Astro Arena. Zjawiska na niebie, Układ Słoneczny, ruchy Ziemi, widok Ziemi, miejsce Ziemi w Kosmosie, loty kosmiczne. Wszystko to w jedynym takim miejscu we Wszechświecie. W przenośnym planetarium Astro Arena. Wejdź do środka i rozkoszuj się widokiem Ziemi z Kosmosu. Sprawimy, że poczujesz ruch obrotowy. Na zawsze zapamiętasz wszystko o ruchu obiegowym. Nie zapomnisz już nazw planet i gwiazdozbiorów! Gwarantujemy pełnię wrażeń i… miękkie lądowanie. Podobnie jak we wszystkich innych seansach zapewniamy 100% interakcję z publicznością oraz dostosowanie tematów poruszanych w czasie pokazu do wymagań nauczyciela. Seans Moja Planeta Ziemia polecany jest w szczególności uczniom klas 4-6. Pokaz wraz z pytaniami i odpowiedziami przygotowany jest na jedną godzinę lekcyjną.

Już dziś zaproś planetarium Astro Arena do Twojej szkoły.


GIMNAZJA

KosmosKosmos i Ja:
Gdzie zaczyna się Kosmos? Co ja robię w Kosmosie? Jaki mam wpływ na Kosmos? To pytania, na które uczniowie gimnazjów odpowiedzą w trakcie zajęć z Animatorem Astro Arena pod miękką kopułą planetarium. Maga planetarium pozwoli uczniom zrozumieć ich miejsce na Ziemi, a także miejsce Ziemi w Kosmosie. Zmienność pory dnia, pór roku oraz strefy czasowe poddane zostaną wyczerpującym próbom praktycznym, a kosmiczne obiekty przybliżą się do uczniów na odległość dłoni. Zaaranżowany lot w przestworza pokaże widzom Kosmos z innej perspektywy. Tematy poruszane na szkolnych zajęciach rozszerzymy o nowe spojrzenie. Spojrzenie nazwane Kosmos i Ja. Seans specjalnie przygotowany dla uczniów gimnazjów. Prowadzony na żywo. Uczniowie mają możliwość zadawania pytań. Pokaz trwa jedną godzinę lekcyjną.

SunAstronomy 1:
Seans w języku angielskim! In keeping with our holistic approach to education, the Astro Arena portable planetarium introduces the Astronomy In English program. We invite you to an educational show about astronomy based on Astronomy Cast audio episodes – building students”™ knowledge of astronomy and their English language skills! Our mobile laboratory stimulates the imagination and guarantees excitement. Astronomy 1 is a presentation prepared especially for students in secondary schools (gimnazjum). We work with students to ensure a full understanding of the presentation in English as well as key astronomy terms. The program takes 45 minutes, including a question and answer session.

Już dziś zaproś planetarium Astro Arena do Twojej szkoły.


SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

Dwa Szkiełka:
Film astronomiczny przygotowany w ramach Międzynarodowego Roku Astronomii 2009, dla uczczenia 400 lat istnienia teleskopu. Historia nowożytnej astronomii od lunety Galileusza po nowoczesne przyrządy astronomiczne. Prezentacja obiektów i przyrządów astronomicznych w bardzo dynamiczny i nowoczesny sposób. Pod kopułą planetarium pojawią się historyczne, a także nowoczesne instrumenty badawcze. Oferta dla szkół ponadgimnazjalnych. Po filmie krótka prezentacja nieba pod miękką kopułą planetarium Astro Arena. Młodzież ma możliwość zadawania pytań. Seans standardowo przygotowany na jedną godzinę lekcyjną.

Otworz OczyOtwórz Oczy:
Najbardziej holistyczny ze wszystkich seansów Astro Arena. Historia astronomii ze wszystkimi pozytywnymi i negatywnymi powiązaniami. Starożytni myśliciele ustąpią średniowiecznym magom, aby na nowo powrócić w pismach badaczy Odrodzenia. Nowoczesna nauka ukaże swoje filozoficzne podłoże, a polskojęzyczne nazwy gwiazdozbiorów staną się obiektem badań filologów. Prezentacja obiektów astronomicznych i zjawisk na niebie jeszcze nigdy nie była tak wszechstronna. Pod kopułą planetarium pojawią się historyczne, a także nowoczesne instrumenty badawcze. Oferta dla szkół ponadgimnazjalnych. W trakcie seansu młodzież ma możliwość zadawania pytań. Seans standardowo przygotowany na jedną godzinę lekcyjną.

VisionAstronomy 2:
Seans w języku angielskim! In keeping with our holistic approach to education, the Astro Arena portable planetarium introduces the Astronomy In English program. We invite you to an educational show about astronomy based on Astronomy Cast audio episodes – building students”™ knowledge of astronomy and their English language skills! Our mobile laboratory stimulates the imagination and guarantees excitement. Astronomy 2 is a presentation prepared especially for students in high schools (liceum). We work with students to ensure a full understanding of the presentation in English as well as key astronomy terms. The program takes 45 minutes, including a question and answer session.

Już dziś zaproś planetarium Astro Arena do Twojej szkoły.


SEANSE DLA DOROSŁYCH

ApokalipsaCzterej jeźdźcy Apokalipsy:
Objawienie, które Bóg przekazał Jezusowi Chrystusowi, aby zapowiedzieć swoim sługom, co miało się stać niebawem… Prawdziwy tekst Apokalipsy Åšwiętego Jana w astronomicznej aranżacji. Niech gwiazda wieczorna stanie się punktem wyjścia do proroczych rozważań świętej księgi sprzed 2000 lat… Seans przygotowany specjalnie dla grup parafialnych. Apokalipsa Åšwiętego Jana w otoczeniu prawdziwego nieba. Anielskie trąby, wielkie kataklizmy i prawdziwe przestrogi z sugestywną wizualizacją na niebie. Twoja parafia przeżyje prawdziwą Apokalipsę! Tłumaczenie z języków oryginalnych: ks. bp. Kazimierz Romaniuk. Podkład muzyczny-słowny został przygotowany we współpracy z firmą Codesign. Autorem muzyki jest Vanderson. Seans przeznaczony dla widzów od lat 16. Trwa około 40 minut. Po pokazie symulacja wieczornego nieba na sztucznym niebie planetarium Astro Arena. Widzowie mają możliwość zadawania pytań.

WesoloAstronomia na wesoło:
Rozjazd, odjazd, totalna masakra… To tylko nieliczne z wieluset komentarzy, które pojawiają się w trakcie oraz po seanse Astronomia na wesoło. Animatorzy Astro Arena – specjalnie na życzenie widzów – przygotowali pokaz astronomiczny na przekór wszystkim trendom naukowym. Tylko tutaj niebo ma inny kolor, a gwiazdy świecą na opak. Tylko u nas Wielka Niedźwiedzica staje się Niewolnicą Izaurą, a gwiazdozbiór Lwa okazuje się być Ryśkiem z Klanu! Serialowa rzeczywistość przenika się z mitycznymi postaciami na niebie, a cisza Kosmosu jest zagłuszana przez popularne utwory Disco PoloAstronomia na wesoło to kosmiczna komedia polecana zarówno na jesienną pluchę i na zimowe mrozy. Dobra też na wiosenne wieczory i letnie poranki. Słowem zawsze i wszędzie! Gwarantujemy kosmiczną dawkę śmiechu. Dla każdego od 12 roku życia. Trwa około 40 minut.

Już dziś zaproś planetarium Astro Arena do siebie.


SEANSE SPECJALNE

Twoja GwiazdaTwoja gwiazda:
Seans specjalny dla specjalnych gości. Twoja gwiazda to pokaz przygotowany na wyjątkowe okazje. Dla jednej wybranej osoby. Animatorzy Astro Arena wybiorą jedną gwiazdę z tysięcy i – w imieniu darczyńcy – przekażą ją osobie, która na nią zasłużyła. Seans przeznaczony na imprezy zamknięte. Urodziny, imieniny, rocznica ślubu. Zaręczyny, albo podziękowanie. Do planetarium może wejść jedna, dwie lub 25 osób. Twoja gwiazda jest tylko jedna. Warto ją zdobyć! Czas trwania seansu uzależniony jest od okoliczności. W przypadku dziecięcych imprez urodzinowych trwa około 20 minut. Zaręczyny trwają około godziny i zawsze kończą się kolacją w wytwornej restauracji. Astro Arena przygotuje ten seans specjalny dokładnie tak, jak wymarzy sobie darczyńca…

KonstelacjaWielka konstelacja gwiazd:
Wyobraź sobie gwiazdy Wielkiej Niedźwiedzicy, które uciekają do innych gwiazdozbiorów. Nie mogąc znieść atmosfery wewnątrz macierzystej konstelacji robią wszystko by stać się Smokiem, Wolarzem, Lwem, albo chociaż Psem Gończym… To nie jest teoria wprost z nieboskłonu. To prawda znana w każdej grupie, w każdej firmie, w każdej korporacji. Wielka konstelacja gwiazd to pokaz astronomiczny, który obnaża stosunki w każdej grupie. Pod kopułą przenośnego planetarium zidentyfikujemy potencjał Waszej konstelacji, znajdziemy jej słabe punkty oraz gwiazdy, które wskazują właściwy kierunek. Seans przeznaczony dla firm. Podstawowym miejscem do prezentacji Wielkiej konstelacji gwiazd są warsztaty budowania zespołu. Do planetarium zapraszamy każdą grupę pracowników! Niezależnie od wielkości. Niezależnie od jasności. Niezależnie od stopnia integracji. Miękka kopuła planetarium Astro Arena pomoże zbudować silny zespół. Największą i najjaśniejszą konstelację! Zaczynamy Wielkim Wybuchem. Potem napięcie będzie narastać…

Już dziś zaproś planetarium Astro Arena do siebie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *