Pierwsze światło – zapowiedź

27 maj

Jest taki moment, że trzeba pogasić wszystkie światła i zapalić to najważniejsze: Pierwsze Åšwiatło w planetarium. Dla Astro Arena moment ten zbliża się nieubłaganie. W najbliższą sobotę – 28 maja – kameralna, prywatna impeza otwarcia mojego planetarium. Miejsce tajne, ale będą zdjęcia (obiecuję).

W tym momencie warto przypomnieć skąd to się wszystko wzięło. Dlaczego Planetarium? Edukacja Astronomiczna… Astronomią interesuję się aktywnine od niemal 18 lat. Ale nie to jest praprzyczyną. Jest nią długofalowa inicjatywa grupy przyjaciół nazwana dumnie Podbojem Polskich Planetariów. Cel jest jeden: odwiedzić wszystkie planeteria w Polsce. Poniżej kolekcja logotypów kolejnych etapów tej imprezy. Kliknij na obraz, aby przenieść się na oficjlaną stronę Podboju.

Wraz z grupą przyjaciół jeździliśmy po Polsce odwiedzając kolejne gwiezdne kina. W czerwcu planujemy „podbić” 22. planetarium – Niebo Kopernika w Warszawie w dniu jego otwarcia. Interesujące jest to, że kiedy zaczynaliśmy tę przygodę w 2007 znaliśmy jedynie 15 planetariów. I żaden z nas ani myślał o posiadaniu własnego. Teraz Tomek Lewicki ma świetnie działającą placówkę na Dolnym Åšląsku (Planetarium Bajkonur – polecam). No… i ja zaczynam.

Gdyby ktoś chciał „podbić” moje planetarium Astro Arena to zapraszam:

1 czerwca w Kaliszu.
11 i 12 czerwca w Gnieźnie.
W każdym innym dowolnym miejscu i czasie.

Do zobaczenia pod miękką kopułą planetarium Astro Arena.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *