Kodeks Dobrych Praktyk

Kodeks Dobrych Praktyk (Kodeks Etyki) obowiązujący członków Polskiego Towarzystwa Planetaryjnego Planetariusze.pl

Planetariusze.pl

1. Przenośne planetarium nastawione jest na krzewienie wiedzy astronomicznej we wszystkich typach szkół oraz w innych punktach, w których realizowana jest edukacja.

2. Akcje prowadzone w przenośnym planetarium mają podłoże edukacyjne, są zintegrowane z obowiązującym programem nauczania i dostosowane do wieku odbiorców.

3. Obsługa planetarium „“ swoją postawą i intrygującymi pytaniami „“ pobudza wyobraźnię widzów.

4. Obsługa przenośnego planetarium jest kompetentna w zakresie merytorycznym dotyczącym omawianych tematów. W szczególności dotyczy to astronomii i tematów pokrewnych.

5. Obsługa planetarium gotowa jest odpowiadać na pytania widowni oraz tłumaczyć „“ zrozumiałym dla odbiorców językiem „“ zjawiska astronomiczne łącznie z tymi, których nie dotyczy bezpośrednio prezentowany seans.

6. We wzajemnych stosunkach sygnatariusze Kodeksu postępują zgodnie z ogólnie przyjętą etyką biznesową. Skargi i spory, za każdym razem, rozwiązywane są w dobrej wierze poprzez bezpośrednie rozmowy i negocjacje prowadzone w duchu życzliwości i uczciwości.

7. Niniejszy kodeks obowiązuje jego sygnatariuszy w realizacji akcji edukacyjnych w przenośnych planetariach. Kodeks nie ma zastosowania do akcji promocyjnych i innych, prowadzonych poza punktami edukacyjnymi i bez związku z edukacją.

Podpisali członkowie Polskiego Towarzystwa Planetaryjnego Planetariusze.pl:
Tomasz Lewicki, Monika LewickaPlanetarium Bajkonur
Tomasz Zajączkowski, Katarzyna Zajączkowska, Wojciech KrólPlanetarium Astropark
Halina Prętka”“Ziomek, Krzysztof ZiomekPlanetarium Astrolab
Radosław Pior, Tomasz GrodzkiAstro Arena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>