Praca dla Animatora

18 lis

Praca Animatora w przenośnym planetarium Astro Arena to fajna praca. Cechuje ją swoboda działania, brak rutyny i ciągły kontakt z rządnymi wiedzy młodymi adeptami astronomii. Adepci wychodzą zachwyceni Kosmosem, a przez to Animatorem, który z pasją zdradza tajniki Wszechświata. A wszystko dzieje się w tajemniczym świecie pod kopułą planetarium.

To przede wszystkim praca w szkołach. Wśród dzieci i młodzieży oraz nauczycieli. To promocja astronomii w aktywny sposób. Wymaga zaangażowania w przekazywane treści. Umiejętność pracy z wymagającymi dziećmi i jeszcze bardziej wymagającą młodzieżą to absolutna konieczność w pracy Animatora. To bywa trudne… ale w większości przypadków jest sympatyczne i daje ogromną radość!

To praca porównywalna z pracą nauczyciela. Animator uczy swoich słuchaczy astronomii. Musi więc znać się na tej najstarszej z nauk. Z doświadczenia wiemy, że 2-3 tygodniowy podstawowy kurs astronomii wystarczy na początek każdemu Animatorowi. Deklaracja ciągłego doskonalenia jest niezbędna do pokonania pierwszych trudności. Później jest już tylko łatwiej!

Animator musi swój warsztat pracy przygotować. Każdego dnia do szkoły trzeba dojechać (od 5 do 100 kilometrów), wnieść około 20 kilogramową miękką kopułę przenośnego planetarium do budynku, napompować i przygotować cały sprzęt projekcyjny. Po projekcjach trzeba to wszystko złożyć, wynieść, wrócić do domu i… przygotować się na kolejny dzień pełen wrażeń.

To nie jest praca stacjonarna. Animator musi być gotowy na pracę w różnych miejscach. Większość naszych klientów to przedszkola i szkoły położone w Kaliszu lub miejscowościach do około 50 km od Kalisza. Zdarzają się jednak wyjazdowe sesje w bardziej oddalonych miejscach. W Astro Arena nie ma regularnych godzin pracy. Są dni, kiedy pracujesz tylko 2 godziny. Są też maratony, kiedy wyjeżdżasz wczesnym rankiem, a wracasz późną nocą.

W Astro Arenie dbamy przede wszystkim o:
Klienta i jego klientów – tutaj nie ma kompromisów. Trzeba być elastycznym! Klient jest naszym panem i władcą. A władca ma być wymagający. Punktualność i elastyczność są koniecznością.
Pracowników i ich potrzeby – w Astro Arena zarobić można dobrze. Około 35 złotych za godzinę lekcyjną. Trzeba być jednak świadomym, że są tygodnie, w których prezentujemy niebo 20 (i więcej) grupom, są też „chude” tygodnie, w czasie których są tylko 2-3 grupy.
Wiedzę astronomiczną Animatorów – czytamy, oglądamy, przeglądamy i analizujemy ofertę instytucji astronomicznych z całego świata oraz wszelkie doniesienia ze świata nauki. W dzisiejszym świecie z informacją nie ma z tym problemu. Trzeba ją tylko umiejętnie przetworzyć…
Ciągły rozwój pracowników i technologii – jeździmy i podglądamy wszelkie możliwe technologie, które pomogą utrzymać Astro Arenę w czołówce nowoczesnych instytucji oferujących Edukację Astronomiczną.

Od Animatora oczekuję:
prawa jazdy kat. B i własnego samochodu (do wykorzystania w celach służbowych, oczywiście zwracam koszty),
chęci ciągłego doskonalenia wiedzy i umiejętności własnych,
lojalności wobec marki Astro Arena.

Serdecznie zapraszam do współpracy. Każdego, kto poczuł to coś czytając powyższy tekst…

Radosław K. Pior
radoslaw@astroarena.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *